top of page

Program
Sløydfest 2024

Festivalen består av fire dagar med ulike kurs og kortare workshops, samlande aktivitetar og spennande og lærerike foredrag av kunnige folk på feltet. Instruktørane er frå inn og utland i Norden.

Salet til årets kursbillettar startar 14. februar kl 19:00!

I tillegg til engasjerande kurs blir det midtsommarfeiring,

foredrag, handverksmarknad, kino og masse meir! 
Meir info om sideprogram kjem seinare.

Skærmbillede 2023-03-20 kl. 20.00.04.png

Kurs // foredrag // anna moro


Torsdag 20/6
 

Formiddag 9-11:30 // Kurs

Tälja med yxa - Sofi Karlsson 2,5 t

Wild weaving  - Mari F. Mosand 7 t 

Krympeboks - Maja I. Nielsen 7 t

Hook tool forging - Oliver Klotzek 7 t

Handled brooms - Raleigh Klotzek 7 t

Ettermiddag 12:30-17 // Kurs

Kökskompis - Daniel Görtba 4,5 t

Täljteknik - grundkurs - Sofi Karlsson 3 t

  Wild weaving - fortsetjing 

  Krympeboks - forsetjing

  Hook tool forging - fortsetjing

  Handled brooms - fortsetjing

Kveldsaktiviteter 19-21+

Midtsommeraktivitetar

Bål og Sløydheng

Meir info om side
program kjem


Fredag 21/6
 

Formiddag 9-11:30 // Kurs

Birchbark sheath - Raleigh Klotzek 2,5 t 
Tälja med yxa
- Sofi Karlsson 2,5 t 
Dreiing - Ru
t Fjågesund 7 t

Pole lathe turning - Oliver Klotzek 11 t (To dager) 

Treslire - Anja Sundberg 9,5 t (1,5 dag)

Ettermiddag 12:30-17 // Kurs

Skedtäljning - Erik Lönnemyr 4,5 t 

Skjespikking nybyrjar - Mari Fallet 4,5 t 

  Dreiing - forsetjing
  Pole lathe turning - forsetjing

  Treslire - fortsetjing

Foredrag 17:30-18:30

Den nordiske sløyden som rørsle og skulefag   // Brynjar Olafsson, USN 

Kveldsaktiviteter 19:30-21+

Midsommerfeiring & St.hansmarkering

Aktivitetar
Bål og Sløydheng

Meir info om sideprogram kjem


Laurdag 22/6
 

Formiddag 9-11:30

Figurspikking - Rune Hjelen 2,5 t

Pigment - Else Ljungström 4 t
Brush and handbroommaking - Raleigh Klotzek 4 t

Stutorv (kort ljå) - Olau Ringhus 4 t

Karvesnitt - Erik Lönnemyr 4 t

  Polelathe turning - fortsetjing

  Treslire - fortsetjing

Ettermiddag 12:30-14

  Pigment - fortsetjing

  Brushmaking - fortsetjin
  Stur
orv - fortsetjing

  Karvsnitt - fortsetjing

  Pole lathe turning - fortsetjing

Handverksdagen 14-17:30
for heile familien! 

  • Handverksmarknad 
     

  • Aktiviteter & handverksvisninger
     

  • Utstilling 

    Meir info om program kjem
Kveldsaktiviteter 19-21+

Fellesaktivitetar
Bål og sløydheng

Meir info om sideprogram kjem


Sundag 23/6
 

Formiddag 9-11:30

Birchbark sheath - Raleigh Klotzek 2,5 t
Stempel - Jørn Thore Morrøning 6t
Kolrosing - Daniel Görtba 2,5 t

Lokk og dekor til krympeboks - Maja Ingemann & Live Nielsen 6 t

Sharpening a slöyd knife - Oliver Klotzek 2,5 t

Ettermiddag 12:30-16

Skedtäljning øvet - Erik Lönnemyr 3,5 t

  Stempel - fortsetjing
  K
rympeboks låg - fortsetjing

Sharpening a slöyd knife - Oliver Klotzek 3,5 t

Fælesafslutning 16-16:30

Takk for denne gang og fellesbilde

- Ta med det du har laget!

bottom of page